Allahindlus!

Pehme bandaaž geelkotiga

49.90 

 

Mamaco bandaaž toetab õrnalt kõhtu raseduse ajal ning soodustab sünnitusest taastumist

Bandaaži sobib kasutada nii raseduse ajal, sünnitusjärgselt kui ka keisrilõikest paranemisel:

  • tagab mugava toetuse alaseljale, kõhulihastele, kõhuõõne organitele ja keisrilõike õmblustele,
  • leevendab kasvava kõhu raskusest tulenevat ebamugavustunnet ja väsimust nii seljas kui jalgades,
  • pakub tuge kõhupiirkonna songa ja diastaasi korral,
  • kompressioon soodustab keisrilõike järgselt turse ja valu vähenemist,
  • spetsiaalselt bandaaažiga kasutamiseks mõeldud kuuma-külma geelkott aitab alaselja väsimust ja keisrilõike haavavalu leevendada,
  • lihtne paigaldada ning mugav kanda riiete all.

Pakend sisaldab: bandaaž, geelkott, kasutusjuhend

Värvus: Nude

Suurus Raseduse eelne riiete suurus 30+ rasedusnädalat kõhu ümbermõõt naba kõrguselt mõõdetuna
S 34 kuni 89 cm
M 36-38 90 – 115 cm
L 40-42 116 – 135 cm
XL 44 136 – 150 cm
Puhasta

 

Raseduse ajal

Pehme bambuskangast bandaaž on loodud kasutamiseks raseduse ajal, siis kui hakkavad ilmnema esimesed rasedusest tingitud skeletilihassüsteemi vaevused (tavaliselt 28. rasedusnädala paiku). Sagedasemad kaebused on pingetunne ja valu abaluude vahel, alaseljas ja ristluu piirkonnas, surisevad või turses käed-jalad, jalgade veenilaiendid, diastaas ning nabasong. Bandaaž pakub mugavat toetust kõhule ja alaseljale, aitab korrigeerida rühti ja leevendab seeläbi eelnevalt mainitud kaebusi. Lisavöö kandmine annab kõhule tõstva efekti ja aitab nii vähendada kõhunaha pinget ja venimist, pakub leevendust seljavalule ning soodustab paremat vereringlust ala- ja ülakeha vahel. Bandaaži sobib kasutada terve päeva jooksul vastavalt enesetundele, reguleerides seda tugevamalt või lõdvemalt ümber keha. Kuna bandaaž on valmistatud spetsiaalselt valitud hingavast ning antibakteriaalsest bambuskangast, võib seda kasutada ka sporti tehes.

 

Sünnituse järgselt

Peale sünnitust või keisrilõiget võib bandaaži kasutama hakata juba järgmisel päeval, kuid toimida tuleks vastavalt enesetundele. Bandaaž pannakse ümber kõhu nagu mähis ning sellest tekkiv kerge surve pakub keha keskosale mugavat toestust. Bandaaži abil kaob väline koormus väljavenitatud ja nõrkadelt kõhulihastelt. Tulemuseks on kõhupiirkonna kiirem paranemine — kõhunaha tagasitõmbumine ja toonuse ning kõhulihaste funktsiooni taastumine, kõhuõõne organite tagasiliikumine oma kohale. Lisaks on kergem hoida õiget rühti ning igapäevane liikumine on valutum. Sünnitusjärgselt aitab bandaažist tulenev kompressioon vähendada alakõhus ja vaagnapõhja piirkonnas valitsevat väljavajumise tunnet. Võrreldes klassikaliste kumjate bandaažide, kõhuvööde või korsettidega säilib pehmet bandaaži kandes keha keskosa normaalne liikuvus ja vaba ning sügav hingamisrütm. Need omadused on väga olulised sünnitusjärgsel perioodil lihastunnetuse, -jõu ja -koordinatsiooni taastumisel. Tänu reguleerimisvõimalusele saate sättida bandaaži täpselt nii tugevalt ja toetavalt, et tunnete end maksimaalselt mugavalt. Ideaalne kasutamiseks 1–2 kuud peale sünnitust.

 

Kuuma-külma geelkott

Bandaaži komplekti kuulub korduvalt kasutatav kuuma-külma geelkott. Geelkotti saab soojendada või hoida külmas ning see on mõeldud alaselja valude soojaraviks ja sünnitusjärgselt jahutava/tuimestava efekti andmiseks keisrilõike haava piirkonnas. Külmakott leevendab haavavalu ja turset ning seda võib kasutada ka rinnapõletiku, lahkliha piirkonna turse või hemorroidide korral. Kuumakott aitab üldiselt lihas- ja liigesvalude ning lihaskrampide puhul. Sobib ka rindade soojendamiseks, et enne lapse imetamist piimavoolu suurendada.

Bandaaži ostmisel tuleb kaasa illustratiivne bandaaži paigaldamise juhend koos sõnalise selgitusega.

 

Hooldamine

Bandaaž on valmistatud bambusviskoos kangast (95%, elastaan 5%). Valitud on Oeko-Tex® 100 sertifitseeritud kangas, mistõttu on see sobilik ka tundlikule nahale. Kangas on naha vastas siidiselt pehme, looduslike bakterite- ja seentevastaste omadustega, ei ärrita nahka ega tekita allergiat. Bandaaž laseb nahal hingata ning aitab hoida nahka kuivana, reguleerides sealjuures kehatemperatuuri — suvepalavuses jahutav ja talvekülmuses soojendav.

Toote pikaaegseks kasutamiseks pidage kinni pesemisjuhistest:


• kinnitage krõpskinnitused korrektselt ja kasutage pesemisel pesukotti
• peske koos sarnaste värvidega, kasutades õrnpesu programmi, veetemperatuuril kuni 40 °C
• ärge kasutage pesukuivatit
• asetage bandaaž tasapinnale sirgelt kuivama
• triikimine on lubatud keskmisel temperatuuril
• NB! Bambuskangas võib minna kandmisel topiliseks. See on kanga loomulik omadus, mis ei vähenda bandaaži omadusi. Kangatoppe saab soovi korral eemaldada topieemaldajaga.

 

Geelkoti kasutusjuhend:

Soojaravi: hoidke geelkotti 10 minuti jooksul kuumas vees (umbes 80°C). Kasutage geelkotti alaseljal, vastavalt enesetundele 5–20 minutit. Seejärel eemaldage see ja tehke soojaravist umbes 2- tunnine paus. Soojendada võib ainult toasooja geelkotti.

Külmaravi: hoidke geelkotti enne kasutamist vähemalt 2 tundi sügavkülmas. Geel hangub.
Kasutage geelkotti keisrilõike piirkonnas vastavalt enesetundele 5–20 minutit. Seejärel eemaldage see ja tehke külmaravist umbes 2-tunnine paus.

Tähelepanu!

Kuuma-külma geelkotti ei tohi mitte kunagi asetada otse nahale, selleks tuleb kasutada ettenähtud bandaaživöö taskut (või asetada õhuke käterätik naha ja geelkoti vahele). Koti soojendav/jahutav efekt kestab umbes 20 minutit. Aplikatsioone võib päeva jooksul teha korduvalt. Kui soojendav/jahutav efekt tundub ebamugav, siis eemaldage geelkott ja proovige mõne aja pärast uuesti. Vältige geelkoti mahakukkumist (purunemisoht). Hoidke lastele kättesaamatus kohas.