Pehme bandaaž geelkotiga

59.00 69.00 

 

Mamaco bandaaž toetab õrnalt kõhtu raseduse ajal ning soodustab sünnitusest taastumist

Bandaaži sobib kasutada nii raseduse ajal, sünnitusjärgselt kui ka keisrilõikest paranemisel:

  • tagab mugava toetuse alaseljale, kõhulihastele, kõhuõõne organitele ja keisrilõike õmblustele,
  • leevendab kasvava kõhu raskusest tulenevat ebamugavustunnet ja väsimust nii seljas kui jalgades,
  • pakub tuge kõhupiirkonna songa ja diastaasi korral,
  • kompressioon soodustab keisrilõike järgselt turse ja valu vähenemist,
  • spetsiaalselt bandaaažiga kasutamiseks mõeldud kuuma-külma geelkott aitab alaselja väsimust ja keisrilõike haavavalu leevendada,
  • lihtne paigaldada ning mugav kanda riiete all.

Pakend sisaldab: bandaaž, geelkott, kasutusjuhend

Värvus: Nude

Suurus Raseduse eelne riiete suurus 30+ rasedusnädalal kõhu ümbermõõt naba kõrguselt mõõdetuna
S 34 – 36 kuni 90 cm
M 36 – 38 90 – 115 cm
L 40 – 42 116 – 135 cm
XL 44 136 – 150 cm

 

Raseduse ajal

Pehme bambuskangast bandaaž on loodud kasutamiseks raseduse ajal, siis kui hakkavad ilmnema esimesed rasedusest tingitud skeletilihassüsteemi vaevused (tavaliselt 28. rasedusnädala paiku). Sagedasemad kaebused on pingetunne ja valu abaluude vahel, alaseljas ja ristluu piirkonnas, surisevad või turses käed-jalad, jalgade veenilaiendid, diastaas ning nabasong. Bandaaž pakub mugavat toetust kõhule ja alaseljale, aitab korrigeerida rühti ja leevendab seeläbi eelnevalt mainitud kaebusi. Lisavöö kandmine annab kõhule tõstva efekti ja aitab nii vähendada kõhunaha pinget ja venimist, pakub leevendust seljavalule ning soodustab paremat vereringlust ala- ja ülakeha vahel. Bandaaži sobib kasutada terve päeva jooksul vastavalt enesetundele, reguleerides seda tugevamalt või lõdvemalt ümber keha. Kuna bandaaž on valmistatud spetsiaalselt valitud hingavast ning antibakteriaalsest bambuskangast, võib seda kasutada ka sporti tehes.

 

Sünnituse järgselt

Peale sünnitust või keisrilõiget võib bandaaži kasutama hakata juba järgmisel päeval, kuid toimida tuleks vastavalt enesetundele. Bandaaž pannakse ümber kõhu nagu mähis ning sellest tekkiv kerge surve pakub keha keskosale mugavat toestust. Bandaaži abil kaob väline koormus väljavenitatud ja nõrkadelt kõhulihastelt. Lisaks on kergem hoida õiget rühti ning igapäevane liikumine on valutum. Sünnitusjärgselt aitab bandaažist tulenev kompressioon vähendada alakõhus ja vaagnapõhja piirkonnas valitsevat väljavajumise tunnet. Võrreldes klassikaliste kumjate bandaažide, kõhuvööde või korsettidega säilib pehmet bandaaži kandes keha keskosa normaalne liikuvus ja vaba ning sügav hingamisrütm. Need omadused on väga olulised sünnitusjärgsel perioodil lihastunnetuse, -jõu ja -koordinatsiooni taastumisel. Tänu reguleerimisvõimalusele saate sättida bandaaži täpselt nii tugevalt ja toetavalt, et tunnete end maksimaalselt mugavalt. Ideaalne kasutamiseks 1–2 kuud peale sünnitust.

 

Kuuma-külma geelkott

Bandaaži komplekti kuulub korduvalt kasutatav kuuma-külma geelkott. Geelkotti saab soojendada või hoida külmas ning see on mõeldud alaselja valude soojaraviks ja sünnitusjärgselt jahutava/tuimestava efekti andmiseks keisrilõike haava piirkonnas. Külmakott leevendab haavavalu ja turset ning seda võib kasutada ka rinnapõletiku, lahkliha piirkonna turse või hemorroidide korral. Kuumakott aitab üldiselt lihas- ja liigesvalude ning lihaskrampide puhul. Sobib ka rindade soojendamiseks, et enne lapse imetamist piimavoolu suurendada.

 

KASUTUSJUHEND

Bandaaži ostmisel tuleb kaasa kasutusjuhend koos paigaldamise juhisega.

Bandaaž on valmistatud bambusviskoos kangast (95%, elastaan 5%). Valitud on Oeko-Tex® 100 sertifitseeritud kangas, mistõttu on see sobilik ka tundlikule nahale. Kangas on naha vastas siidiselt pehme, looduslike bakterite- ja seentevastaste omadustega, ei ärrita nahka ega tekita allergiat. Bandaaž laseb nahal hingata ning aitab hoida nahka kuivana, reguleerides sealjuures kehatemperatuuri — suvepalavuses jahutav ja talvekülmuses soojendav.

Toote pikaaegseks kasutamiseks pidage kinni pesemisjuhistest!

KASUTUSJUHEND (PDF)