Kõhubandaaž

Kõhubandaažid on loodud eelkõige naistele raseduse ajaks ja sünnitusjärgseks taastumiseks, kuid oma kasutusotstarbe poolest sobivad meie bandaažid kõigile soovijatele kõhuoperatsioonide, sealhulgas korrigeeriva kõhuplastika järgselt.


Bandaaž rasedale

Bandaaži on soovitatav hakata kasutama vastavalt enesetundele – siis kui tunned, et soovid liikumisel oma kõhule ja seljale lisatuge (tavaliselt umbes  28-30 rasedusnädala paiku kui kõht hakkab hoogsamalt kasvama). Bandaaž “tõstab” kõhtu võttes sellega koormust alaseljalt  vähemaks ja vähendades nii selja pinget ja väsimist. Toetatud kere keskosa parandab keha tunnetust ning sirgema rühi hoidmist, see omakorda kindlustab tõhusama hingamisfunktsiooni ning parema hapnikuga varustatuse. Bandaaži sobib kasutada ka venitusarmide profülaktikas. 

Kokkuvõtvalt saab öelda, et meie kõhubandaaž on raseduse ajal heaks abiliseks üldlevinud skeletilihassüsteemi valude (nt alaselja-, ristluu, sümfüüsi ja puusapiirkonna valude) korral ning aitab ennast raseduse ajal mugavamalt tunda.

Bandaaži võib kanda kuni sünnituseni, sest see on reguleerimise võimalusega ning  „kasvab“ justkui koos beebiga.

Sünnitusjärgne bandaaž

Sünnituse järgselt on tavaline, et keha tunnetus ja kõhu piirkonna tunnetamine on muutunud. Kõhulihased on olnud pikka aega äärmusliku venituse all ning neile pakub pehme bandaaž just õiget toetust ja kompressiooni. Varajasel taastumisperioodil ei ole mõistlik rakendada “kiirelt vormi” lahendusi. Soovituslik on vältida pidevat kõhu sees hoidmist ning waist trainer tüüpi korsette või riietust, mis survestavad liigselt kere keskosa ja vaagnapõhja ega lase korralikult sisse-välja hingata (aeglustab taastumist). Eelista pehmeid bandaaže või leebe survega pesu ning riietust.

Bandaaž kaitseb ja toetab keisrilõike operatsioonijärgseid õmblusi. Lisaks kompressioonile annab valuvaigistava efekti ka meeldivalt jahutav külmakott (geelkotiga mudeliga kaasas). 

Sarnaselt raseduse ajal kantavale bandaažile (Mamaco bandaaži puhul ongi vaja ainult ühte bandaaži) aitab see tunda ennast mugavalt ning nautida uuele ilmakodanikule emaks olemist.

Kõhuplastika ja bandaaž

Kirurgid soovitavad pärast kõhuplastikat või muid kõhu piirkonna operatsioone kanda bandaaži sõltuvalt operatsiooni tõsidusest 6-8 nädalat. 

Samamoodi nagu keisrilõike puhul toetavad meie bandaažid õmbluseid ning avaldavad kompressiooni näol kere keskosale kerget survet kiirendades vedelike liikumist ja valu ning turse vähenemist. Bandaaž on pehmest materjalist ning reguleeritav, selle kandmisega saab algust teha 24 tundi peale operatsiooni, kuid toimida tuleks vastavalt enesetundele. Kindlasti tutvuda toote kasutusjuhendi soovitustega.