Allahindlus!

Pehme bandaaž vaagnavööga

59.00 

Mamaco bandaaž toetab õrnalt kõhtu raseduse ajal ning soodustab sünnitusest taastumist

Bandaaži sobib kasutada nii raseduse ajal, sünnitusjärgselt kui ka keisrilõikest paranemisel:

  • tagab mugava toetuse alaseljale, kõhulihastele, kõhuõõne organitele ja keisrilõike õmblustele,
  • leevendab kasvava kõhu raskusest tulenevat väsimust nii seljas kui jalgades,
  • pakub tuge kõhupiirkonna songa ja diastaasi korral,
  • kompressioon soodustab keisrilõike järgselt turse ja valu vähenemist,
  • spetsiaalselt bandaaažiga kasutamiseks mõeldud reguleeritav vaagnavöö toetab 360 kraadi alaselga ja – kõhtu, samati leevendab erinevaid vaagnapiirkonna valusündroome, pinge-, ebamugavus- või raskustunnet.
  • lihtne paigaldada ning mugav kanda riiete all.

Pakend sisaldab: bandaaž, vaagnavöö, kasutusjuhend

Värvus: Must

Suurus Raseduse eelne riiete suurus 30+ rasedusnädalat kõhu ümbermõõt naba kõrguselt mõõdetuna
S 34 kuni 89 cm
M 36-38 90 – 115 cm
L 40-42 116 – 135 cm
XL 44 136 – 150 cm
Puhasta

Raseduse ajal

Pehme puuvillasest kangast bandaaž on loodud kasutamiseks raseduse ajal, siis kui juba esinevad või hakkavad ilmnema esimesed rasedusest tingitud skeletilihassüsteemi vaevused (tavaliselt 28. rasedusnädala paiku). Sagedasemad kaebused on pingetunne ja valu abaluude vahel, alaseljas ja ristluu piirkonnas, surisevad või turses käed-jalad, jalgade veenilaiendid, diastaas ning nabasong. Bandaaž pakub mugavat toetust kõhule ja alaseljale, aitab korrigeerida rühti ja leevendab seeläbi eelnevalt mainitud kaebusi. Vaagnavöö kandmine annab kõhtu tõstva efekti ja aitab nii vähendada kõhunaha pinget ja venimist, pakub leevendust seljavalule, puusa-, ristluu- ning “sabakondi” valule ning soodustab paremat vereringlust ala- ja ülakeha vahel. Bandaaži sobib kasutada terve päeva vältel, reguleerides seda vastavalt soovile tugevamalt või lõdvemalt ümber keha. Bandaaži kangas omab Oeko-TEX 100 sertifikaati, mis viitab nahasõbralikkusele ning kanga tootmisel on kasutatud säästlikumalt keskkonna ressursse.

 

Sünnituse järgselt

Peale sünnitust võib bandaaži kasutama hakata juba järgmisel päeval, kuid toimida tuleks vastavalt enesetundele. Bandaaž pannakse ümber kõhu nagu mähis ning sellest tekkiv kerge surve pakub keha keskosale mugavat toestust. Bandaaži abil kaob väline koormus väljavenitatud ja nõrkadelt kõhulihastelt. Tulemuseks on kõhupiirkonna kiirem paranemine — kõhunaha tagasitõmbumine ja toonuse ning kõhulihaste funktsiooni taastumine, kõhuõõne organite tagasiliikumine oma kohale. Lisaks on kergem hoida õiget rühti ning igapäevane liikumine on valutum. Sünnitusjärgselt aitab bandaažist tulenev kompressioon vähendada alakõhus ja vaagnapõhja piirkonnas valitsevat väljavajumise tunnet. Võrreldes klassikaliste kumjate bandaažide, kõhuvööde või korsettidega säilib pehmet bandaaži kandes keha keskosa normaalne liikuvus ja vaba ning sügav hingamisrütm. Need omadused on väga olulised sünnitusjärgsel perioodil lihastunnetuse, -jõu ja -koordinatsiooni taastumisel. Tänu reguleerimisvõimalusele saate sättida bandaaži täpselt nii tugevalt ja toetavalt, et tunnete end maksimaalselt mugavalt. Ideaalne kasutamiseks 1–2 kuud peale sünnitust.

 

Vastunäidustused:

1. Mitte kasutada raseduse esimese 3 kuu jooksul või riskiraseduse korral, v.a kui arst on seda soovitanud.

2. Mitte kasutada naha infektsiooni korral kõhupiirkonnas.

3. Mitte kasutada ülitundlikkuse korral koostismaterjalide suhtes. Bandaaži toetus- ja vaagnavöö sisaldab lateksit, mis

võib tekitada allergilist reaktsiooni inimestel, kellel on lateksi vastu allergia.

Toimimispõhimõte:

Mamaco® kerge ja pehme bandaaž on loodud põhimõttel, et toode pakuks mõõdukat tuge kõhule, seljale ja vaagnapiirkonnale, kuid kandja seljas oleks vaevutuntav ehk võimalikult vähe segav. Venivast materjalist reguleeritav „2- in-1” bandaaž pakub raseduse ajal tuge kasvavale kõhule. Sama bandaaži sobib kasutada vahetult peale sünnitust väljaveninud kõhueesseinale, nahale ning lihastele lisatoetuse andmiseks. Toetus- ja vaagnavöö (vastavalt mudelile) on raseduse ajal kõhtu tõstva efektiga ning võtab koormust alaseljalt vähendades selliselt valusündroome alaselja ja vaagna piirkonnas. Sünnituse või kõhuoperatsiooni järgselt annab bandaaž kerge kompressiooni nii keha keskosale kui ka haavapiirkonnale, mis soodustab turse alanemist ja valu vähenemist.

 

HOOLDAMISE JUHIS

1. Enne pesemist eemaldada bandaaži küljest geelkott (geelkotiga mudel).
2. Kinnitada krõpskinnitused ja kasutada pesemisel pesukotti.
3. Pesta koos sarnaste värvidega, kasutades õrnpesu programmi, veetemperatuuril kuni 40 °C
4. Triikimine on lubatud keskmisel temperatuuril 110 – 150 °C. Bandaaži toetus- ja vaagnavöö triikimist ei vaja.
5. Mitte pleegitada
6. Keemiline puhastus on lubatud vastavalt tähisele
7. Mitte kasutada pesukuivatit
8. Peale pesemist asetada bandaaž tasapinnale sirgelt kuivama
9. Bandaaži toetus- ja vaagnavööle rakenduvad bandaažiga samad pesemistingimused.
10. Geelkotti pesta vajadusel sooja vee ja seebiga, kuivatada pehme rätikuga.
NB! Bandaaž võib minna kandmisel topiliseks. See on kanga loomulik omadus, mis ei vähenda bandaaži omadusi. Kangatoppe saab soovi korral eemaldada topieemaldajaga.

PAIGALDAMISE JUHIS (nii raseduse ajal kui sünnitusjärgselt)

Soovitud kandmismugavuse ja toimimise tagab õige suurusega bandaaži valimine ning õige peale panemise tehnika.
Tellimise info juures on märgitud suuruse tabel ning juhis suuruse valimiseks raseduse ajal, ainult sünnituse või kõhuoperatsioonide järgselt tuleks valida ühe suuruse võrra väiksem mudel. Parim asend bandaaži paigaldamiseks on seliliasend, kuid oskuse omandamisel sobib bandaaži paigaldada ka seistes. Oluline on jälgida, et bandaaž jääks keha ümber pingega, samas peab pinge/kompressioon olema kandjale meeldiv. Õige bandaaži pinge ja toestuse saavutate proovimise abil.

1. Asetage bandaaž seliliasendis kõhule, soovitavalt hommikul enne voodist tõusmist.
Veenduge, et bandaaži haarad jäävad vasakule, logomärk on nähtav ning asub selja all keskel. Bandaaž paigaldatakse alasti kehale, nii et see jääb aluspesu ja riiete alla
2. Viige parema või vasaku käega bandaaži sirge ots vasaku puusanuki juurde (sünnitusjärgselt alla välja). Bandaaži alumine äär peab katma puusanukid. Vajadusel tõstke puusad maast üles ja kasutage mõlemat kätt, et bandaaž oleks õigel kaugusel ja kõrgusel ning pealmine osa kergelt pinge all. Keisrilõike korral peab bandaaž katma haavapiirkonna ning olema õmblustest umbes 3–4 cm allpool. Surve õmblustele peab olema meeldivalt toetav, ühtlane üle kogu turse piirkonna ning ei tohi tekitada ebamugavat surumis- või soonimistunnet.
3. Kinnitage kõigepealt alumine haar, seejärel ülemine. Bandaaži haarad võimaldavad survet kõhu üla- ja alaosas erinevalt reguleerida. Vajadusel võite veel kohendada bandaaži, et see oleks mugavalt ümber kõhu ja alumine kangaosa ei jääks kortsuliseks ning alumised krõpskinnitused asuksid täpselt puusanukkide peal.

 

4. Viimasena kinnitage toetus- või vaagnavöö (vt allpool) alakõhule ja/või alaseljale. Keisrilõike korral jälgida, et vöö jääks õmbluste peale, mitte survestama õmbluseid ülevalt või alt poolt.

4a-4c. Bandaaž vaagnavööga – aseta vaagnavöö taha alaselja keskele ning vööd pingutades kinnita see eest krõpsude abil ümber keha (a). Tugevama toetuse saate anda seljale ja vaagnapiirkonnale kui pingutate lisaks pealmisi vaagnavöö haarasid (b). Vaagnavöö on kasutatav ka teistpidi ehk asetades vöö alakõhule ja kinnitades selja tagant, sel juhul jäävad pealmised haarad alakõhule lisatoetuse andmiseks.

a. b. c.